0322 429 13 08

info@polatpetrol.com.tr

Hakkımızda

Polat Petrol Ürünleri Motorlu Araç Gıda ve Temizlik Maddeleri Ticaret Pazarlama Anonim Şirketi, Adana-Mersin karayolu E400 üzerinde 10.000m2' lik kendi mülkü olan alanda 1974 yılından bu yana  akaryakıt sektöründe faaliyet göstermektedir.

Şirket, The Shell Company of  Turkey Ltd'nin Yeşiloba Akaryakıt istasyonu işletmecisi olarak kurulmuş ve 2010 yılına kadar Shell&Turcas Petrol A.Ş'nin akaryakıt istasyonu işletmeciliğini, Shell Madeni yağ bölge distribütörlüğünü daha sonra ( Taşıt Tanıma Sistemi )  Bölge Distribütörü olmuştur. 2009 yılında Madeni Yağ Distribütörlüğüne Opet Madeni Yağları da ayrı bir şirket ile sisteme dahil edilmiştir.

2010 yılı sonunda şirket akaryakıt istasyonunu da  Opet'e çevirmiştir. İstasyon işletmesi yanı sıra şirket,  Opet Otobil'in 6 ili kapsayacak bölge bayiliğini de almıştır. Şirket ve hissedarları geçmişte otomotiv sektöründe Renault, Lada, Iveco, Yetkili Satıcılık ve Yetkili Servis hizmetini de yapmıştır. Satışların ağırlığını kurumsal müşteriler oluşturmaktadır. Resmi kurumlar ile birlikte müşteri portföyünde yaklaşık 3.000 adet araç bulunmaktadır.